Choď na obsah Choď na menu
 


Oznamy

Príspevky

12. ročník Gulášfest a Čamprla

 
30. 7. 2022 | Rubrika: Oznamy

Kostolanský hop

 
25. 7. 2022 | Rubrika: Oznamy

Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru na lesných pozemkoch

 

Vážení občania,

dňom 14.07. 2022 od 8,00  hod. do odvolania OR HaZZ v Novom Meste  nad Váhom,  vyhlasuje čas  zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme v územnom obvode okresu Nové Mesto nad Váhom  a Myjava.

Vyhlásenie zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.pdf

vyhlasenie-cznvp-od-14.7.2022-pre-uzemie-or-nmnv_page-0001.jpg

vyhlasenie-cznvp-od-14.7.2022-pre-uzemie-or-nmnv_page-0002.jpg

 

 

 
14. 7. 2022 | Rubrika: Oznamy

Výkup papiera

 

Vážení občania,

dňa 24. júna 2022 v čase 16.50 - 17:10 bude výkup papiera pred Obecným úradom v Kostolnom.

 

Podmienky: 

- papier musí byť zviazaný v balíkoch, nesmie byť v igelitkách či krabiciach

- balíky nesmú obsahovať KARTÓNY

- z kníh musia byť otrhané tvrdé obaly

 

Plagát - výkup papiera.jpg

 
21. 6. 2022 | Rubrika: Oznamy

10. ročník hasičskej súťaže a 3. kolo IKHL

 

Vážení občania,

DHZ Babulicov Vrch a Obec Kostolné Vás pozývajú na 10. ročník Hasičskej súťaže o pohár starostu obce Kostolné, ktorá je zároveň 3.kolom 10.ročníka Inovecko-karpatskej hasičskej ligy.

Súťaž sa uskutoční 25.6.2022 od 13:00 na futbalovom ihrisku v Kostolnom.

Pre návštevníkov je pripravené občerstvenie a prekvapenie - vyhliadkové lety DRONOM.

 

Plagát - hasičská súťaž 10.roč.pdf

 
14. 6. 2022 | Rubrika: Oznamy

Nové boxy na textil

 

Vážení občania,

Poslaním organizácie TextilEco a.s. je chrániť životné prostredie a pristupovať k oblečeniu ekologicky. Jedným z nástrojov, ktoré dobre poznáte sú zberné boxy. V roku 2022 prešli na nový dizajn a vďaka polepom je tak jednoduchšie zorientovať sa, čo do boxov patrí.  V našej obci pribudli 2 takéto boxy, do ktorých môžete vkladať:

  • oblečenie
  • topánky
  • hračky
  • tašky
  • knihy
  • potreby do domácnosti

a veľa ďalšieho, čo už u Vás nemá využitie, ale iným ľuďom môže poslúžiť.

!!! Veci musia byť čisté, prosím, nedávajte do boxu špinavé handry, oblečenie rozožraté od myší a molí. Majte na pamäti, že boxy slúžia na zber šatstva, textilu a potrieb, ktoré budú opätovne využité, nie na odpadky.

!!! Veci je potrebné pred hodením do boxu zabaliť.

Boxy nájdete pri obchode, voľne dostupné. Ak budú boxy plné, nenechávajte vrecia vedľa boxov, ale dajte nám vedieť a my upozorníme danú organizáciu. Nádoba na textil, ktorá bola umiestnená vo dvore Obecného úradu, bola premiestnená pri Kultúrny dom na Babulicovom vrchu.
 
 
 
6. 6. 2022 | Rubrika: Oznamy

Zber plastových fliaš

 

Vážení občania,

v pondelok 6. júna 2022 bude prevedený zber NEZÁLOHOVANÝCH plastových fliaš. Vrecia s uvedeným odpadom vyložte pred svoje domy.

 
3. 6. 2022 | Rubrika: Oznamy

Mestá a obce v štrajkovej pohotovosti

 
Vážení obyvatelia obce, chalupári, podnikatelia v obci Kostolné,
oznamujeme Vám a dávame Vám na vedomie, že v noci zo štvrtka 26.5. na piatok 27.5. nebude v našej obcí na protest voči schváleným tzv. protiinflačným opatreniam svietiť verejné osvetlenie.
Zhasneme, aby sme v budúcnosti mohli svietiť! Obce a mestá Záhoria a Myjavského regiónu zhasnú, aby v budúcnosti mohli svietiť!
Mestá a obce štyroch okresov Združenia miest a obcí Záhoria a Združenia miest a obcí Myjavského regiónu (okresy Senica, Malacky, Myjava a Skalica) vo štvrtok 26. mája večer nerozsvietia verejné osvetlenie s cieľom poukázať na stav, ktorý samosprávam hrozí po schválení protiinflačného balíčka.
Tento záver vyplynul z pracovného stretnutia primátorov a starostov obcí a miest ZMO Záhorie a ZMO Myjavského regiónu, podľa ktorých schválený protiinflačný balíček v súčasnej podobe ohrozuje fungovanie základných funkcií samospráv a bude mať priame dopady na rozpočty miest, obcí a krajov, a teda aj na možnosti zabezpečovať služby, ktoré mestá, obce a kraje pre obyvateľov zabezpečujú. Týmto spôsobom obce Záhoria a Myjavského regiónu posúvajú už ohlásenú štrajkovú pohotovosť vyhlásenú snemom Združenia miest a obcí Slovenska na vyšší stupeň.
„Zhasneme, aby sme v budúcnosti mohli svietiť! Zároveň žiadame prezidentku SR, aby protiinflačný balíček podpísala až vtedy, keď budú samosprávy mať v plnej miere pokryté finančné kompenzácie,“
Nielen predstavitelia samosprávy, ale napríklad aj INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských štúdií) považuje vládou schválený protiinflačný balíček za príliš nákladný, ktorý spôsobí vo zvýšenej miere plytvanie s verejnými zdrojmi, keď uvádza že „Balíček je v rozpore s predpokladmi hľadania hodnoty za peniaze vo verejných výdavkoch, zhoršuje dlhodobú udržateľnosť verejných financií. Jeho proces predstavenia, úprav a schvaľovania je učebnicovým príkladom, ako sa nemajú robiť zásadné zmeny vo výdavkových politikách.“
Za pochopenie, podporu a spolupatričnosť ďakujeme.
 
Starosta obce Kostolné
 
1653544083675--002-.jpg
 
 
26. 5. 2022 | Rubrika: Oznamy

Tradičné rybárske preteky - Dubník 1

 

Slovenský rybársky zväz MO SRZ Stará Turá Vás srdečne pozýva na tradičné rybárske preteky, ktoré sa uskutočnia dňa 22. mája 2022 v nedeľu, od 6 hod. do 12 hod. na Dubníku 1. 

Môžete sa tešiť na bohatú tombolu, občerstvenie, pečené ryby a živú hudbu v bufete na pláži.

 

Plagát - rybárske preteky.jpg

 
17. 5. 2022 | Rubrika: Oznamy

Dočasná zmena otváracích hodín - Slovenská pošta

16. 5. 2022 | Rubrika: Oznamy