Zábavné popoludnie 25.6.2010

Úsmev a láska na zábavnom popoludní v Kostolnom.

Piatok 25.júna 2010 už od rána v miestnom športovom areály v Kostolnom

sú prípravy v plnom prúde, nachystaná je veľká vatra, skákací hrad a 8 stanovíšť na beh  s pinpongovou loptičkou, hod na cieľ, prelievanie, preliezanie cez rebrík, skákanie či pani učiteľky, pri ktorých deti spievali, recitovali, skladali puzzle alebo čo bolo veľmi zaujímavé kreslenie vlastného portrétu so zaviazanými očami a samozrejme veľké krabice balíčkov so sladkosťami od obecného úradu a sponzorov. Všetko pripravené, deti s rodičmi netrpezlivo pozerajú na preháňajú sa mraky a občasné kvapky dažďa. Prichádza 14. hodina na kedy je ohlásený začiatok akcie zábavného popoludnia a vtedy sa na oblohe objavia lúče slnka . Organizátori si vydýchli a povedali: „Radosť je keď slnko svieti nám“ a starosta obce Miroslav Cibulka otvára  akciu, víta a oboznamuje prítomných s programom popoludnia a už za zvukov hudby začínajú súťaže na stanovištiach a za výkony zdokumentované  na štartovacom lístku čaká detí sladká odmena. Súťažiacich bolo takmer sto o čom svedčí počet rozdaných balíčkov. Program však neskončil, pretože už sú tu príslušníci polície z Trenčína so svojimi zverencami cvičenými  psami, z ktorými predvádzajú rôzne akcie. Rýchla reakcia na povely, či zadržanie páchateľa, podľa počtu zdvihnutých prstov psovoda pes vydával zvuky. Príslušníci Polície ochotne odpovedali na otázky detí i rodičov o výcviku štvornohých pomocníkov. Po skončení tejto ukážky už na deti čakali ukážky práce mladých požiarnikov z Babulicovho Vrchu. Deti mohli obdivovať ich odvahu a šikovnosť.

Trblietajúce sa kvapky vody z húfnic potom prítomných premiestnili k veľkej vatre a menšiemu ohnisku, kde ich čakala opekačka.

Zábavné popoludnie bolo plné zážitkov pri ktorých sa striedali pohyb, zábava, rozvíjali sa poznávacie procesy. Skákací hrad bol plne obsadený deťmi všetkých vekových skupín, hudba podporovala pocity radosti, spokojnosti, no podstata bola vo vytváraní vzájomných medziľudských vzťahov- rodč- dieťa a všetci prítomní tu vytvorili veľké spoločenstvo ľudí na rovnakej vlnovej dĺžke, že tak ako všetko okolo nás tak aj takéto stretnutia majú svoje čaro.

Čo dodať ? Hádam iba poďakovanie starostovi obce, pracovníkom Obecného úradu Kostolné, pracovníkom Základnej a Materskej školy Kostolné, sponzorom a všetkým ostatným , ktorí prispeli aj svojou prácou k naplneniu úspešného zábavného popoludnia venovaného hlavne deťom  v Kostolnom.