Od Mikuláša do Vianoc

„Od Mikuláša do Vianoc“

takýto názov malo predvianočné kultúrne podujatie, ktoré pre občanov a hlavne deti pripravili Základná a Materská škola Kostolné a Obecný úrad Kostolné v Kultúrnom dome v Kostolnom. Nuž veru ústrednou postavou bol ozajstný Mikuláš- dedko s nošou vzadu, palicu mal a dlhú bradu, ktorého sprevádzali dvaja ozajstní čerti. Jeden obrovský strašidelný čert s vidlami, ktorého dopĺňal milučký dobrosrdečný čertík. Pri vstupe do preplnenej sály s prekrásne vyzdobeným javiskom so zimnou výzdobou a rozsvietenými stromčekmi symbolom blížiacich sa Vianoc Mikuláš priniesol 120 balíčkov, ktoré pre žiakov Základnej a Materskej školy a pre deti z obce pripravili  pracovníčky obecného úradu a členky ZPOZ , prekrásne magnetky v balíčkoch sponzoroval starosta obce Miroslav Cibulka . Balíčky plné sladkostí Mikuláš rozdával až po programe žiakov Základnej a Materskej školy Kostolné, ktorí so svojimi pedagógmi pripravili bohatú výzdobu a prekrásny vianočný program. Preplnená sála rodičov, starých rodičov tlieskala deťom za ich piesne, básne ,výstup - príchod troch kráľov k novonarodenému Ježiškovi ,za ukážku zvyklostí štedrého dňa , nechýbali ani postavy Lucie , čertov a celý program nabudil všetkých do vianočnej pohody plnej lásky, svornosti, štedrosti a dobroty.

Po rozdaní nádielky balíčkov sa deti i dospelý zabávali pri spoločnej diskotéke.  Radosť v detských očkách bola pre organizátorov tou najväčšou odmenou a pre všetkých platia slová z vinšu: Ak mi dáte makovník veselo si ho zjem. Keď zjem kúsok posledný poviem prosbu takú, majte toľko šťastných dní, čo v ňom bolo maku.“