Mikuláš 9.12.2011

Príbeh o anjeloch“

takýto názov malo predvianočné kultúrne podujatie, ktoré 9.12.2011 pre občanov a hlavne deti pripravili Základná a Materská škola Kostolné a Obecný úrad Kostolné v Kultúrnom dome v Kostolnom.

Miesto sneženia účastníkov sprevádzalo mrholenie,ktorí si aj napriek nepohode prišli vychutnať predvianočnú atmosféru.

Mikuláš, Mikuláš priateľ náš starý

aj dnes si priniesol detičkám dary.

Aj Ti pekne zaspievali, aj tí veľkí aj tí malí.

Ak boli dobrí celý rok, to je k darčekom prvý krok.

Poďte deti, detičky, dostanete balíčky.

Kto bol samá nezbeda, tomu možno nič nedá. „

Slová tejto básne zneli v sále Kultúrneho domu v Kostolnom ,kde žiaci Materskej a Základnej školy v Kostolnom predviedli pestrý predvianočný program, za ktorý ich Mikuláš v doprovode dvoch čertiskov jedného veľkého, ktorý budil aj strach a asistoval mu roztomilý šantivý čertík odmenil balíčkami sladkostí. Z očí tých najmenších žiarila radosť s darčekov ale i strach z čertov. Detské očká sa upierali na  prekrásne vyzdobené javisko a rozsvietený stromček ako symbol blížiacich sa Vianoc. Po rozdaní nádielky balíčkov sa deti i dospelý zabávali pri spoločnej diskotéke.

Balíčky pre deti z obce pripravili pracovníčky obecného úradu a členky ZPOZ , žiaci Základnej a Materskej školy Kostolné zas so svojimi pedagógmi pripravili bohatú výzdobu a prekrásny vianočný program.

Táto vydarená akcia naladila všetkých do predvianočnej pohody plnej lásky, svornosti, štedrosti a pokoja.