Hasiči-Seniori- SNP

Nezabúdame-spomíname.“

28.august 2011 v priestoroch záhrady Kultúrneho domu osady Babulicov Vrch sa niesol už tradične v pripomienke 67. výročia SNP, keď sa stretli občania obce Kostolné, ale i širokého okolia. Organizátorom bol Dobrovoľný hasičský zbor Babulicov Vrch, ktorý pripravil vatru povstania a pri tejto vatre si najmä staršia generácia spomínala slovami básnika:

Na pamiatku tých , čo svoj život položili k nohám, k nohám vlasti, aby sme my v mieri a šťastí žili.“

Akcie sa zúčastnili i členovia Senior klubu z Kostolného ktorých privítal člen výboru pán Ján Cibulka. Po oficiálnej časti nasledovalo posedenie všetkých účastníkov s mladými požiarnikmi, ktorí pred príchodom na túto akciu absolvovali námetové cvičenie, ktoré bolo zamerané na rýchle zásahy, či otestovanie hasiacej techniky. Síce unavení ale plní mladistvého elánu pokračovali v rozdávaní energie pre všetkých prítomných .Akcia, akože inak v tomto regióne sa nezaobišla bez výborných pochúťok pečiva na stoloch či výborného gulášu. Bolo to krásne popoludnie plné spomienok, ľudskosti, upevňovania vzájomných vzťahov, pretože kde je radosť, šťastie a láska, tam osamelý nie je nikto .