Koncoročná a novoročná pohoda 2010

„A opäť sa niečo končí a niečo nové začína

Posledné dni roku 2010 a začiatok nového roku 2011 bol v Kostolnom plný vzájomného porozumenia, ľudskosti, vrelých stiskov rúk a teplého ľudského slova.

Začalo to 23. decembra 2010, keď sa zaplnili občanmi priestory kultúrneho domu na ustanovujúcom zasadnutí obecného zastupiteľstva, na ktorom zložil sľub novozvolený starosta obce Miroslav Cibulka a poslanci obecného zastupiteľstva. Po pracovnej časti zastupiteľstva a naplnení jeho bodov programu starosta obce občanom poďakoval, poprial radostné a pokojné sviatky a potom pokračovalo predvianočné stretnutie občanov s pohostením od starostu obce, kde starostovi , poslancom a všetkým občanom zaspievala už skoro 80 ročná občianka Štefka Matejovičová  .

Hneď na druhý deň po štedrovečerných službách Božích, ktoré svojim prekrásnym programom v slávnostnej časti obohatili deti si občania pri varenom víne a chutných škvarkových pagáčikoch priali navzájom spokojné a požehnané Vianoce.

Ďalšie stretnutie občanov, chalupárov a návštevníkov obce sa odohralo v parku pred obecným úradom, kde za zvuku zvonov a dunenia petárd všetci vítali nový rok 2011 s prianím všetkého najlepšieho.

V novom roku v prianí občanom v mene starostu obce v miestnom rozhlase zazneli  slová:

„ Zvítajme sa s novým rokom, v dobrom zdraví , v pohode,

nech starosti idú bokom, odplavia sa po vode.

S úprimnosťou zdvihnime svoje čaše dovysoka,

zdravie, šťastie, pokoj, lásku prajem do nového roka.

Šťastný nový rok zo srdca Vám hlásam,

keď Vám tento vinš dnes prinášam.

Starodávna krásna obyčaj panuje, keď jeden druhému nový rok vinšuje.

Vážení občania a priatelia obce, v mene starostu obce Miroslava Cibulku

Vám prajem pevné zdravie, šťastie, radosť, rodinnú pohodu, splnenie     Vašich túžob a prianí a úspešný nový rok 2011