Guláš fest 2010

„Ako krásne je žiť druhým pre radosť.“

Tieto slová , nepísané motto spomenuli organizátori: Spolok priateľov a občanov obce Kostolné, Obecný úrad Kostolné a Športový klub Slovan Kostolné,  za prispenia sponzorov , keď zahajovali stretnutie občanov obce, chalupárov no i návštevníkov zo širokého okolia na II. ročníku hry ČAMPRLA a súťaže vo varení gulášu. K príjemnej atmosfére podujatia prispelo i prekrásne slnečné, letné počasie. Slnko na oblohe aj v očiach detí na obrovskej

šmýkačke, zápal z hry v nafukovacom futbalovom ihrisku, šťastie, obratnosť, pohotovosť a zanietenosť súťažiacich v hre Čamprla, stúpajúca teplota a vôňa od kotlíkov s gulášom , spokojnosť a pekný zážitok prizerajúcich sa divákov, dôležitosť a spravodlivosť poroty to bol deň plný dojmov.

Výsledky v hre Čamprla

1. miesto Biras, Belák, Belák

2.miesto Cibulka, Cibulková, Klčovanská

3.miesto Bilčik, Puškár, Hletko

Podstata tejto hry spočíva v oživovaní tradícií našich predkov, ktorí hru hrávali a v mnohých zo starších účastníkov oživila spomienku na mladosť.

Tradičný Guláš fest mal 11 účastníkov. Aká by to bola súťaž bez víťazov?

Treba konštatovať, že všetky výrobky boli fantastické, čo guláš to jedinečný originál.

Svoje kulinárke umenie predviedli, mamičky, poľovníci VRŠNÁ,  B+B, športovci Slovan, členovia Klubu dôchodcov, družstvo Základnej a Materskej školy , bytovkári s prekrásne vyzdobeným stánkom a rôznymi dobrotami na stole- čerstvými posúchmi, chlebíkom s cibuľou , družstvo Kútnári, ktoré v sebe skrývalo obrovský pocit spolupatričnosti , družstvo Kozej farmy Štrbovcov, ktoré sa delilo s domácou kozou klobáskou a doma údeným bôčikom, i ostatné družstvá ponúkli aj nejakým kalíškom, či pohárom vínka, dokonca družstvo KFC ,FEATURE aj morskými príšerami.

Porota dlho ochutnávala až rozhodla.

1.     miesto Mamičky

2.     miesto Poľovníci VRŠNÁ

3.     Kozia farma Jan Štrba

Deti šantili, živá hudba, spev a rozprávanie sa niesli kostolanskou dolinou do skorých ranných hodín nedele, kde sa zas slnko, ktoré podujatie sprevádzalo lúčilo s organizátormi, sponzormi a účastníkmi ktorí vydržali.

Vďaka organizátorom, sponzorom, súťažiacim a dovidenia pri III ročníku.