Choď na obsah Choď na menu
 


Jubilanti 2010

21. 10. 2010

Obrázok

 

Život je teplá dlaň a láskavé slovo za všetko čo bolo.

 

„ Sú v živote vzácne chvíle , ktorým treba úctu vzdať“ hovorí sa v jednej básni a možno povedať, že 19.október 2010  v budove Základnej a Materskej školy Kostolné  sa od 15. hodiny niesol v tomto tóne. Vo vestibule Základnej školy  sa zišli jubilanti, rodičia a starí rodičia , pre ktorých deti Materskej školy a žiaci Základnej školy Kostolné  pripravili prekrásny program. Po programe mali všetci možnosť oboznámiť sa s novými vyučovacími metódami, či prezrieť si zrekonštruované priestory materskej školy.

 

Po programe a malej exkurzii privítal na stretnutí starosta Obce Kostolné Miroslav Cibulka, 60 a 70 ročných jubilantov. Vo svojom príhovore vyzdvihol skutočnosť, že človek, ktorý sa dožije jesene života má už právo prehodnocovať svoj doterajší život, ale hlavne spomínať i na to, že keď životný osud nebol vždy bez problémov, mali sa možnosť vrátiť do náručia svojich mám, či k mozoľnatým rukám svojich otcov.

Život každého človeka je obrovskou knihou, ktorá obsahuje jedinečný román každého z nás. Tak, ako v knižnici pribúdajú zväzky stáva sa bohatšou tak i človek s pribúdajúcimi rokmi sa stáva skúsenejší, no najviac oplýva nesmiernou láskou k svojim deťom a hlavne vnúčatám.

 

Po príhovore , básniach a gratuláciách sa oslávenci podpísali do pamätnej knihy obce, potešili sa z malého darčeka i kvetu a už pri bohatom stole začali spomienky a zase len spomienky, ktoré pretrvávali do neskorých večerných hodín.