Choď na obsah Choď na menu
 


105.ročný jubilant Michal Kružic

15. 5. 2012

105-rocny-michal-kruzic-003.jpg 

A v láske nájde človek človeka


 

 

 

 

 

V slnku , v mraze, v čase i nečase človek človeku človekom, lebo tak srdce káže....“


 

tieto slová sa preháňali hlavou matrikárke obce Kostolné a členkám Zboru pre občianske záležitosti pri obecnom úrade v Kostolnom pri návšteve svojho rodáka Michala Kružica v Dome sociálnych služieb

v Myjave, ktorému prišli zablahoželať v deň jeho prekrásneho životného jubilea 105. narodenín, pretože 12.mája 1907 sa pán Michal Kružic narodil.

Úprimné slová pri gratulácii boli akoby vzácne farebné skielka dlhého ľudského života- obrovskej knihy života, v ktorej sa zobrazilo detstvo jubilanta, dospelosť, manželstvo, výchova detí, vnukov, pravnukov,ťažká práca, radosti i starosti, choroby. S nemým úžasom sme počúvali slová jubilanta a spomienky na rodisko sa z úst 105 ročného pána Kružica zneli ako rajská hudba jeho myšlienok.

Od jubilanta sme odchádzali v nemom úžase, pretože v jeho živote leto prešlo, prešla jeseň a na jeho 105 ročných rukách sa jagajú tisíce drahokamov, ktoré osvecujú jeho tvár, do ktorej práca vryla svoje znamenia a my môžeme iba s úctou hľadieť na vrásky a striebristé vlasy pána Michala Kružica.

Nuž nech sú teda dni Vášho vzácneho veku milý pán Kružic prehriate láskou a starostlivosťou.