Choď na obsah Choď na menu
 


II.ročník Memoriál Miroslava Ješka

30. 7. 2013

a-memorial-jeska-002.jpg 

II.ročník Memorial Miroslava Ješka


 


 

Krásne slnečné sobotné popoludnie 13.júla 2013 patrilo priaznivcom futbalu v Kostolnom, kedy sa športovom areáli uskutočnil futbalový turnaj II.ročník Memorialu Miroslava Ješka, nášho rodáka, ktorý sa počas svojho života aktívne venoval športu-futbalu. Najskôr ako futbalista , ako predseda TJ Slovan Kostolné, neskôr ako rozhodca , ale i ako obetavý aktívny funkcionár na OBFZ v Trenčíne. Akciu pripravil Obecný Športový klub za pomoci a účasti rodiny a vďaka patrí sestre

Danke s manželom za finančný príspevok. Medzi športovými divákmi však chýbal otec Milan Ješko, ktorý v tomto roku odišiel za svojím synom na večný odpočinok.

Vo futbalovom turnaji si počas teplého letného dňa zmerali sily družstvá z Kostolného, Krajného a Hrachovišťa.

Ceny odovzdávala sestra Miroslava Ješka Mgr.Danka Žáková, starosta obce Miroslav Cibulka a predseda OŠK Slovan Kostolné Branislav Belák. Víťazom sa stalo domáce futbalové družstvo Kostolného, 2. miesto získal Slovan Rovnosť Krajné , 3. miesto TJ Hrachovište.

Športovým zápolením športovci a priaznivci zároveň oslávili aj 80. výročie založenia futbalového klubu v roku 1933. Diváci i hráči tak mali možnosť oboznámiť sa s históriou klubu.

Prvé ihrisko bolo na súkromnom pozemku v strede dediny, hráči sa prezliekali v súkromnom dome, neskoršie im priestory v budove terajšej pošty slúžili ako šatne. Nadšenie futbalistov bolo obrovské, veď v tom čase nemali žiadne sprchy, umývali sa pod studňou oproti šatniam.

Zaujímavá bola i doprava do blízkeho okolia na zápasy chodili pešo, na bicykloch , konským povozom, neskôr na nákladnom aute, a nakoniec autobusom. Najstaršia fotografia z roku 1936 hovorí o dresoch dvojfarebných podobných dresom pražskej Slávie. Z histórie zápasov spomíname na priateľský zápas so Slovanom Bratislava v roku 1953, kedy Kostolné zvíťazilo 3:2.

História Kostolanského futbalu za 80 rokov je zaujímavá, často zložitá, hovorí však o obetavosti množstva funkcionárov, teraz i sponzorov a spolupráci a podpory obce.

Terajší hráči i fanúšikovia majú k dispozícii pekne vybudovaný športový areál s multifunkčným ihriskom, estetickým posedením , bufetom pre občerstvenie, hygienickým a sociálnym vybavením i preliezkami pre najmenších. Prianím všetkých je aby tieto priestory využívala najmä mládež k športovým aktivitám a aby sa tak napĺňal i odkaz Miroslava Ješka, aby sa vždy zišlo dosť nadšencov , tak ako v sobotu 13.júla 2013, ktorí dokázali,že existuje mnoho jednoduchých ľudí, ktorí nie sú svetoznámi a predsa sú ich skutky neobyčajné- sú to ľudia ktorí nemyslia iba na seba.

Ešte raz vďaka rodine Miroslava Ješka a organizátorom.