Choď na obsah Choď na menu
 


18. ročník festivalu Frankieho VIanoce

Obľúbený myjavský festival Vianoce v divadle viažuci sa už tradične na posledný mesiac roka oslávi v decembri 2021 svoje osemnáste narodeniny. A hoci aj toto podujatie minulý rok výrazne poznačila všadeprítomná pandémia, organizátori sa nevzdali a pripravili v termíne od 2. do 5. decembra 2021 pre všetkých milovníkov umenia zaujímavý program.

Na Myjavu tak zavíta šesť divadelných zoskupení zo Slovenska a Českej republiky, ktoré v Kultúrnom dome Samka Dudíka, v TOBB reštaurácií na Starej Myjave a na Námestí M. R. Štefánika zrealizujú spolu jedenásť vystúpení. Divadelných, hudobných i spoločenských.

Všetko sa začne vo štvrtok 2. decembra 2021 o 9.00 h, kedy divadlo Teater Feder uvedie svoju hru Stratený anjel. O dve hodiny na to ju zreprízuje pre ďalších divákov a večer o 19.00 h štafetu preberie kvarteto Karin Hajdu, Mirka Gális Partlová, Dominika Žiaranová a Martin Mňahončák s vystúpením nazvaným Milenec.

V piatok 3. decembra 2021 bude festival pokračovať o 10.00 h slovenskou klasikou Neprebudený v podaní divadla Komédia Poprad. O 17.00 h vás Bibiana Ondrejková, Roman Féder a ich hostia Zdena Studenková a Braňo Kostka pozvú na Koštofku na Starú Myjavu a program zavŕši predstavenie Írska kliatba v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave o 19.00 h, v ktorom účinkujú Braňo Deák, Ján Jackuliak, Marek Majeský, Martin Hronský a Juraj Loj. Pozor! Táto hra je určená divákom od 18 rokov.

V sobotu 4. decembra 2021 o 17.00 h bude festival pokračovať koncertom skupiny Funny Fellows na myjavskom námestí a o 18.00 h si na Terase slávy myjavského kultúrneho domu odhalia svoje pamätné tabuľky a preberú ocenenie za prínos v kultúre na Slovensku a v Českej republike Zdena Studenková a Pavel Nový. Na 19.00 h je potom naplánované predstavenie hostí zo susedného Česka nazvané Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby. V ňom sa predstavia Jan Čenský, Miroslava Pleštilová, Pavel Nový a Eliška Jansová.

A v nedeľu 5. decembra 2021 festival ukončí hra Zlatá Baňa s Andreou Karnasovou, Andreou Profantovou, Marekom Majeským a Mariánom Labudom mladším. V hlavnej sále kultúrneho domu sa začne o 18.00 h.

Predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia sa začne v pondelok 25. októbra 2021, a to buď priamo v kancelárií kultúrneho domu na Partizánskej ulici v Myjave alebo na portáli www.kultura.myjava.sk.

Pozor! Vzhľadom na situáciu treba počítať s obmedzenou kapacitou sály i s možnými zmenami programu. Veríme však, že to napokon všetko dobre dopadne a festival sa v decembri uskutoční tak, ako je v tejto chvíli naplánovaný.

article preview