Choď na obsah Choď na menu
 


Výlet seniorov Topolčianky

31. 5. 2011

Obrázok 

 

Seniori z Kostolného

 

Prekrásne slnečné ráno 18.mája vítalo nás seniorov z Kostolného, keď sme sa schádzali pred obecným úradom, aby sme si dokázali, že život je krásny ako vánok hravý ,čo nás sprevádzal po celý deň na zájazde po Slovensku. Starosta obce Miroslav Cibulka nám pred odchodom poprial veľa pekných zážitkov a šťastný návrat. Využili sme bezplatný Deň múzeí a navštívili zámok z 15-16. storočia v renesančnom a barokovom slohu v Topoľčiankach, kde každý obdivoval starožitný nábytok, jemný porcelán, krištáľové lustre, knižnicu s rozsiahlym knižničným fondom a albumom princeznej Sisi. Dívali sme sa do benátskych zrkadiel, v ktorých vraj každý omladne. Na nás sa zas dívalo hrdé panstvo z obrazov . Posedeli sme pod košatými stromami v zámockom parku.

Skvelým zážitkom pre nás bola návšteva žrebčína, ktorý je štátnym centrom chovu ušľachtilých koní na Slovensku, kde vedú plemennú knihu Lipicána, Hucula a Araba. Starostlivosť bola vidieť na každom kroku, vítali nás nádherné kone, čistučké stajne a parkúr.

Dopriali sme si krátku návštevu vinárskych závodov, patriacich k popredným producentom

vín Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Bohaté skúsenosti výrobcov nadväzujúce na tradíciu siahajúcu až do roku 1723 prinášajú na náš stôl vína ľahké, svieže, vhodné pre gastronómiu i archiváciu.

Príjemným spestrením nášho programu bola zastávka pri prírodnej obore plnej rôznych druhov zveri, ktorá tu družne pobýva a vystavuje na obdiv seba i svoje mláďatá.

Hneď vedľa obory slúži občerstveniu prerobený starý mlyn, kde oku lahodí nádherný interiér a celkovej pohode dáva korunu vynikajúca kuchyňa .

Výlet pre nás seniorov splnil svoj účel. Hoci sme sa niektorí ťažko pohybovali s palicami a barlami, za pomoci svojich priateľov sme zdolávali prekážky strmých schodíšť, dominoval nádherný pocit, že ešte nie sme odsunutí na okraj spoločnosti a jej diania .

Slovo do videnia pri vystupovaní z autobusu bolo iba výzvou k ďalším stretnutiam.


Ďakujeme organizátorom

Seniori z Kostolného